Oblečení, ve kterém na podzim zazáříte

Máme za sebou poslední teplé dny a podzim se přiblížil mílovými kroky. A se studeným severákem zavál svěží vítr i do našich šatníků. Nastal ten správný čas vyměnit letní šatičky za teplé svetry, šátky a kabáty. I v podzimních měsících můžete vypadat stylově a zároveň se cítit pohodlně a v teple. Stačí, když se zaměříte na aktuální trendy a zároveň si neodepřete svou dávku pohodlí, protože podzimní oblečení by mělo být hlavně funkční. Víte, které barvy se stanou hitem nadcházejících měsíců? A jak kombinovat letní kousky s těmi podzimními?


Nebojte se experimentovat

Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste vytáhla na procházku do města nebo na pracovní schůzku modely, které jste viděli na módních přehlídkách. Inspirovat se můžete ale v klíčových elementech - barvách, materiálech či vzorech. A že bude výběr letos opravdu rozmanitý. K všeobecné klasice patří kostky a ani letos tomu nebude jinak. Malé, velké, barevné i černobílé. Prostě jakékoliv. Aktuálním trendem je nosit hned několik barev a druhů v jednom outfitu. Například v letošní kolekci Dior pro podzim a zimu s kostkami rozhodně netroškařili a je z čeho vybírat. Nadcházející podzim si připravil skvělou zprávu i pro milovníky veselých barev. Vedle černé a hnědé klasiky, která prostě nikdy nezklame, se začínají objevovat i mnohem odvážnější barevné kreace. Kdybyste měly vsadit na jednu výraznou barvu, měla by to být fialová. Ta letos hlásí svůj comeback. Od té nejjemnější pastelové po ten nejtemnější a nejsytější odstín. Inspiraci můžete načerpat v nové koleci od Toma Forda, kde si mimo fialové ještě pohráli i se zajímavými materiály. Pokud zrovna nejste fanouškem fialové barvy, chybu neuděláte ani s neonkami nebo tlumenou pistáciovou. Už několik let jsou velmi oblíbené snad všechny odstíny vínové a hořčicové. Kabelkou, botami nebo zajímavým doplňkem v některém z těchto odstínů budete nepřehlédnutelná a rozzáříte svůj vzhled. Další hit, i když ne tak úplně letošní, bychom mohli nazvat jako XXS a ještě menší. Nemusíte se ale děsit, nepůjde o velikost oblečení, a abyste si tento trend užili, nemusíte sáhnout po drastické dietě. Řeč je totiž o kabelkách. Značka Jacquemus již minulou sezonu pobláznila svými miniaturními kabelkami celou módní scénu napříč světem. A protože se tento nápad zalíbil i ostatním značkám, můžete se s mini kabelkami setkat i vy. Do těchto modelů se vám nevejde skoro nic, ale ničemu to nevadí, slouží spíše jako ozdobný prvek či doplněk, ke kterému si klidně můžete vzít i svou běžnou větší kabelku.


Na podzim se vrací retro i květiny

Znaky 70. let a retro stylu můžeme vypozorovat téměř u všech návrhářů. V módě jsou zase kolové sukně, kalhoty do zvonu, mašle u krku, velké brýle a samozřejmě i kozačky. Nebojte se zapátrat v babiččině skříni a vytáhnout nějaký ten starší kousek. Pokud milujete květinové potisky a vzory, nemusíte se jich vzdát ani na podzim. A nezáleží na tom, jestli jde o abstraktní nebo realistické motivy, drobné nebo velké, dokonce ani barva nehraje roli. Důležité je pouze to, aby vám kousek dobře padnul. Širokou škálu inspirativních variant najdete například u značky Giambattisty Valli. Pokud chcete na podzim svůj šatník nějak oživit, ale nemáte zrovna dostatečné finanční prostředky nebo se bojíte, že se necháte v obchodě příliš unést, pořiďte si kontokorent. Tento doplněk k běžnému účtu vám umožňuje čerpání financí, i když na účtu nemáte dostatečné prostředky. Další variantou je online půjčka. Nebankovní půjčky se rychle splácí, nezatíží rodinný rozpočet a jsou vhodné i pro studenty a matky na mateřské dovolené.


Letošní podzim v kostce

• Nebojte se experimentů s barvami. Královnou letošního podzimu bude fialová ve všech odstínech, vsadit můžete i na pistáciovou, vínovou či hořčicovou. • Ze vzorů budou letos nejoblíbenější kostky, nezáleží na jejich velikosti ani barvě. • Nemusíte se vzdát ani oblíbených květin, například na kabelce či halence vyniknou a oživí outfit v tlumených barvách.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek